Na čo si dávať pozor?

Pri rozhodovaní o kúpe či výbere kovového plota je dôležité dbať nie len na vzor, rozmery, ale v neposlednom rade aj na hrúbku materiálu, z ktorého sú jednotlivé časti vyrobené. Na trhu je množstvo výrobcov, ktorí ponúkajú rovnaké prevedenia, ale vyhotovením (hrúbkou použitého materiálu) sa líšia. Takéto ploty sú na prvý pohľad (hlavne na fotografiách) rovnaké, ale v skutočnosti je v nich zásadný rozdiel. Na výrobu našich plotov používame kvalitné materiály s takou hrúbkou, aby bola zachovaná ich pevnosť, a tak splnili vaše očakávanie. Tento rozmer vždy uvádzame pri výrobku – nezatajujeme ho!

Hrúbka profilov

Potrebujete iné rozmery kovového plota ako sú na stránke?

Na tejto stránke sú uvedené ceny pre štandardné rozmery jednotlivých časti (kovový plot, kovová brána, kovová bránka, kovová výplň...). V prípade, že máte záujem o iné rozmery, neváhajte nás kontaktovať a my Vám urobíme nezáväznú cenovú ponuku podľa vašich požiadaviek.

Čo potrebujeme k vypracovaniu cenovej ponuky pre kovový plot?

Na to, aby sme vedeli vypracovať cenovú ponuku pre kovový plot, kovovú bránu, či iné časti potrebujeme v prvom rade ich rozmery. Do žiadosti o cenovú ponuku nám napíšte požadovanú šírku, výšku a model, ktorý ste si vybrali na našej stránke (napr.: vzorovaná A1+, plochá...). Rozmery pre kovové ploty Vám pomôže určiť nasledujúci obrázok.

Obrázok rozmery

Aké sú možnosti povrchovej úpravy?

Výber povrchovej úpravy nami vyrobených plotov je veľmi dôležitý, preto v ponuke máme niekoľko možností.

Každý zákazník si musí zvážiť svoj výber povrchovej úpravy s prihliadnutím na cenu a skutočnosť, či chce mať ploty, o ktoré sa už nemusí starať alebo bude vykonávať pravidelnú údržbu (natieranie), a tak predĺži ich životnosť.

Varianty povrchovej úpravy:

Povrchová úprava kovových plotov základnou farbou + vrchná farba RAL

- je to základná možnosť povrchovej úpravy. V prípade výberu základnej farby, lakovňa odporúča naniesť vrchný ochranný náter. Vrchná farba RAL slúži na nanesenie zákazníkom požadovaného farebného odtieňa.

Pri tomto výbere si musíme uvedomiť a počítať s tým, že starostlivosť o plot je nevyhnutná a potrebná. Najčastejším javom je „vzlínajúca“ hrdza, to znamená, že v bodoch, kde dochádza ku kontaktu profilov nie je možné naniesť farbu a z tohto miesta začne „vytekať“ hrdza. Takéto miesto postačuje pretrieť korektorom, a tak zamedziť tomu, aby sa hrdza šírila ďalej. V každom prípade, je potrebné počítať s pravidelnou údržbou.

Povrchová úprava kovových plotov zinkovaním + vrchná farba RAL

- je to povrchová úprava, kde sa vyrobený plot v prvom kroku ponára do roztaveného zinku, ktorý sa dostane do všetkých dutín a spojov. Následne sa nanesie požadovaná farba RAL. Táto možnosť povrchovej úpravy nevyžaduje pravidelnú údržbu ako predchádzajúca povrchová úprava a niekoľkonásobne zvyšuje životnosť plotov. V tomto prípade sa neprejaví ani vzlínajúca hrdza.

Pri tejto povrchovej úprave je potrebné počítať s vyššou cenou oproti povrchovej úprave - základná farba + farba RAL, ale aj napriek tomu je vyššia životnosť plotov veľkým benefitom.

Ak by ste chceli mať úplne bezúdržbové ploty, tak je vhodné zvoliť variantu z hliníkového materiálu, ktorý nepodlieha korózií a naň sa nanesie požadovaná farba RAL.

Všetky ploty je však potrebné chrániť pred chemikáliami a agresívnymi látkami, ako napríklad postreky a posypy pri zimnej údržbe, čistení a pod.

Ako je to s dopravou?

Nemusíte sa obávať! Vieme zabezpečiť dopravu našich výrobkov v rámci celej Slovenskej a Českej republiky. Ak chcete vedieť koľko Vás bude stáť doprava priamo k Vám, využite akúkoľvek formu kontaktu a my Vám nezáväzne vypracujeme cenovú kalkuláciu za dopravu. Pre to, aby sme vedeli vypočítať cenu dopravy je potrebné, aby ste nám uviedli mesto, prípadne obec kam bude doprava realizovaná a taktiež to, o aký typ brány, bránky či výplne máte záujem. Pri bráne, bránke a výplni je potrebné uviesť aspoň orientačný rozmer +- 50cm.

Vyrobené na Slovensku

Naša spoločnosť je priamym výrobcom kovového oplotenie a teda všetky naše kované ploty a kované brány sú vyrábané v našej prevádzke na Slovensku.

Napadajú Vás ešte nejaké otázky?

V prípade že máte nejaké otázky kontaktujte nás prosím, radi Vám na ne odpovieme. Neváhajte využiť akúkoľvek formu kontaktu – sme tu pre Vás!

 

  • Tel.: 0950 566 922, 0950 566 844
  • Email: info@dalas.sk
  • Web: www.dalas.sk